Skip to main content

Jak betonový plot vylepšit


Také se vám někdy stává, že jdete po ulici, a najednou si všimnete někoho, kdo je tak zajímavě oblečen, že byste to chtěli napodobit a mít v šatníku něco podobného? Bývá to například v situacích, kdy si někdo na sebe vezme vhodnou kombinaci barev, které k sobě pasují buď svým protikladným kontrastem, anebo jde o shodu barev některých oděvních doplňků, kdy k sobě ladí kupříkladu čepice a kalhoty, obuv a svetr, tričko a kabelka atp.

ozdobný betonový plot

Umět se obléknout tak, abyste zaujali pozornost, a abyste se také líbili sami sobě, je pro někoho velmi snadné, a pro jiného vysloveně nedosažitelné, někteří mají zkrátka vytříbený vkus a jiní jej postrádají. Alespoň prozatím. Velice podobně, jako k odívání, se můžete postavit i k výstavbě betonových plotů v Lanškrouně. Jejich výrobci se záměrně soustředili na to, aby nabízeli na trhu dostatek vzorů a barev betonových odlitků, a aby je lidé měli k dispozici tak, jako to mají malíři na paletě barev, jenže vykouzlit s nimi ten správný obraz není jen tak.

květy na betonovém plotě

Vsaďte raději na barevné kontrasty, nikoli na shodu – všimli jste si některých řešení nábytku v interiérech, že je lidé zcela bezostyšně kombinují s podobně řešenou podlahovou krytinou, takže to pak vypadá, jako ta „pěst na oku“? Stává se to například tehdy, je-li v bytě vestavěná skříň na míru v dekoru posuvných dveří olše, dubu nebo buku, a na podlaze se nachází plovoucí podlaha v témže dekoru, ale se zcela odlišnou kresbou a nepatrně odlišným barevným odstínem. Obojí se tam bude vysloveně tlouct. Vsaďte raději na výrazné kontrasty, které skříň od podlahy odliší, například k dubové podlaze volte čistě bílou skříň bez vzorování.

Podobně byste to mohli pojmout i s plotem – jestliže je domovní fasáda okrová, nepořizujte okrový plot, ale naopak červenohnědý nebo do zelena. Bude-li fasáda bílá, nesnažte se koupit plot v bílé barvě, ale naopak v nějaké výrazně odlišné, jako je sytě hnědá, oranžová nebo tmavě zelená.