Skip to main content

Jak se vám bydlí v domě s podlahovým topením


Přátelíte se s lidmi, kteří mají doma topení v podlaze, vytvořené suchým způsobem skrze systémové desky podlahového topení, a uvažujete nad tím, inspirovat se tímto systémem a mít jej doma rovněž? Proč ne, je to v současné době velmi schopný způsob, jak se v zimě ohřát za rozumné peníze.

Dřevo a výměník – máte-li možnost topit v domě dřevem, například v krbu s výměníkem, pak toho využijte. Nebuďte líní a nedomnívejte se, že budete kolem krbu jen skákat a neustále přinášet nová polena, štípat je v garáži sekerou a odnášet z ohniště popel. Takto to opravdu nefunguje, protože udržování ohně v krbu je mnohem méně náročné. Navíc je to nejlevnější topný zdroj, tak proč toho nevyužít? Jestliže pak připojíte k výměníku potrubí podlahového topení, máte k dispozici ideální kombinaci levného vytápění a maximálního tepelného komfortu.

krásné ženské nohy na vyhřáté podlaze

Teplo jako u moře – tím maximálním tepelným komfortem máme na mysli teplo po celé místnosti. Teplo se uvolňuje z většiny podlahové plochy velice rovnoměrně, prohřívá se tím celý obytný prostor, a výsledkem je stejná teplota u stropu, u podlahy u uprostřed. Budete se doma cítit, jako u moře, kde vás hřeje Slunce nad hlavou, okolní teplý vzduch, a do bosých chodidel i vyhřátý jemný písek na mořském pobřeží.

chodidla na podlaze

Balzám na pocuchané nervy – stalo se vám někdy, že jste byli se svými nervy na tom tak špatně, že jste kvůli depresím navštívili lékaře, a ten vám předepsal antidepresiva? Kdybyste bývali udělali to, že byste navštívili specialistu na reflexní masáže chodidel, zjistili byste, že tato technika má mnohem lepší vliv na naši náladu, i na deprese. Je to jedna z nejúčinnějších terapií vůbec. Vy si jí můžete dopřát každý den doma, pokud se budete procházet po vyhřáté podlaze, protože teplo na chodidla v této formě sdílení tepelné energie přes nervová vlákna na dotykových plochách bosých plosek se reflexní terapii velmi přibližuje.