Skip to main content

Péče o miminko není jednoduchá


Postarat se o miminko je velice zodpovědný úkol. Novorozenec je v prvních měsících života zcela odkázán na rodiče, a potřebuje cítit bezpečí a lásku. Jen to ale nestačí a je potřeba mít spoustu věcí připravených na příchod nového člena vaší rodiny. Hlavně rodiče kteří budou mít první dítě jsou nervózní z toho, aby všechno zvládli. Mnoho párů dosud v rukách žádné miminko nedrželo a tak mají obavy i z toho, aby dokázali svoje miminko chytit aniž by mu ublížili.

jednorázová plenka

V porodnicích prvorodičkám personál pomáhá s péčí o miminka v prvních měsících života, ale na systém který bude rodičům vyhovovat, si musí přijít sami. Nestačí jen nakoupit jednorázové pleny a drahé značkové oblečení, ale je potřeba se především miminku věnovat. I v prvních měsících života dítě ocení nějakou zábavu například v podobě ukazování různých předmětů.

Zásadní je péče o zažívání
Ne každá maminka bohužel může kojit, a tak musí mít v záloze umělou výživu. Není ale dobré ji kupovat předem, protože nikdy nevíte, jak se bude kojení vyvíjet právě u nás. To, jaké mléko vyberete a budete svému miminku dávat, má velký vliv na jeho celkovou pohodu a na to, jak bude prospívat. Některá mléka nejsou příliš kvalitní, ale dnes už na trhu najdete i opravdu špičková mléka – jen je potřeba počítat s tím, že nebudou úplně levná. Není dobré měnit výživu podle ceny, protože tím můžete dítěti způsobit obrovské zdravotní potíže.

novorozenec miminko

Kvalita podávaného mléka má vliv na trávení. Pokud výživa dítěti nesedne, čekají vás týdny neučitelného pláče, a vy budete marně hledat příčinu. Někdy je těžké najít takové výživu, která vašemu miminku sedne. Pokud bude miminko spokojené, není důvod ji měnit. V případě zažívacích potíží budete muset často přebalovat i prát oblečení. Je dobré mít připravené přebalovací podložky Delamedoplen.cz, které ochrání sedačku i postel před znečištěním.