Skip to main content

Znáte výhody a nevýhody pokuřování z vodní dýmky?


Kouření vodní dýmky může být zážitek, v zemích, kde se vodní dýmka běžně kouří, se u ní scházejí celé rodiny nebo přátelé. Zkusili jste ji už někdy?

Znáte výhody a nevýhody pokuřování z vodní dýmky?

Vodní dýmku si řada lidí spojí s kouřením drog, někomu ale zase může připomínat vzdálené končiny a arabské země, kde jsou vodní dýmky nesmírně populární dodnes. I u nás se ale najde mnoho příznivců, kteří si vodní dýmku rádi dopřejí, běžně se kouří například v čajovnách. Kouření vodní dýmky je v podstatě zážitek, jelikož se u ní může sejít větší parta lidí, kteří si mohou v klidu povídat a relaxovat, jde o způsob, jak si odpočinout a užít si něco jiného. Vodní dýmka má také své výhody a nevýhody. Znáte je?

vodní dýmka

Co patří do vodní dýmky?

Když vznikaly úplně první vodní dýmky v dřívějších dobách, bylo zvykem v nich kouřit tabák nebo nejrůznější bylinky. Určitě se dnes ale vodní dýmky nepoužívají ke kouření drog, marihuany nebo hašiše, do vodních dýmek patří tabák. Tabák, který je kvalitní a obvykle i sladce dochucený. Kdysi se do tabáku přimíchával med, dnes je možné vybrat si z nepřeberného množství nejrůznějších příchutí tabáku, který je určen výhradně pro vodní dýmky. Tabáky do vodních dýmek jsou hodně aromatické, ale právě proto je kouření vodní dýmky oblíbené. Je to zkrátka úplně jiný zážitek z kouření.

Jaké jsou výhody a nevýhody

Kouření vodní dýmky vyžaduje určitý proces, není to tak snadné, jako když si chcete zapálit cigaretu. Díky tomu, že kouř jde ale přes vodu, voda absorbuje určité množství škodlivých látek, takže kouření vodní dýmky není tolik nezdravé jako kouření cigaret, ale opravdu není bez rizik. Vodní dýmku zpravidla používá vícero lidí, takže jde o způsob, jak se příjemně setkat s přáteli, popovídat si, v arabských zemích je to zcela běžné a i na dovolené si lze všimnout třeba i na tržištích, že u vodní dýmky se opravdu schází vždy skupinka lidí.

muž s vodní dýmkou

Jde o příjemný zážitek, tabák je aromatický a tím, že kouř je chladný, je i chuťově lepší, než běžná cigareta. Ovšem vodní dýmku je nutné připravit, což je složitější a časově náročnější proces. Dýmka se musí sestavit, naplnit vodou, musí se nabít tabákem a to všechno nějakou chvíli trvá. Nutností jsou nažhavené uhlíky, dýmku je třeba rovněž pravidelně čistit. Pokud si vodní dýmku pořídíte domů, musíte mít kvalitní komponenty, které do sebe zapadají, ty se také čas od času musí měnit. Heat management system shisharium slouží k regulaci tepla, což je velmi důležité pro správný požitek z kouření dýmky.