Skip to main content

Co ovlivňuje životnost vaší žhavící hlavy?


Elektronických cigaret je spoustu druhů. Hodně ze začínajících vaperů, ale i těch pokročilejších, mají v oblibě pody. Pody jsou velmi oblíbené pro své snadné používání a údržbu. Většinou se skládají pouze z baterie a cartridge, která se plní liquidem a obsahuje žhavící hlavu. Žhavící hlava zahřívá liquid a z něj se pak tvoří pára, kterou vdechujeme. Žhavící hlava se musí ale měnit. To, jak často záleží na mnoho faktorech. Čím hustší liquid do podů dáváte, tím dříve budete muset cartridge měnit. Obecně se doporučuje do podů dávat liquidy v poměru 50/50 VG/PG. Hustší už jsou určené pro jiné typy zařízení. Hustší liquidy vám mohou zlikvidovat hlavu i po několika naplnění tanku, nebo mohou začít protékat.

plnění liquidu

Žhavícím hlavám také příliš nesvědčí, pokud je plníte příliš sladkými liquidy. Pody obecně nejsou moc určené pro těžké, dezertové příchutě. Ty jsou sice výborné, ale pod systém vám nikdy nevykreslí dokonale jejich chuť. Kromě toho, tak sladké liquidy hodně špiní vatu, takže je klidně možné, že při používaní sladkého liquidu budete muset měnit cartridge i po několika dnech, co jste ji dali novou.

vape

Pozor také na plnění. Nesprávné plnění vám může spolehlivě zničit úplně novou cartridge. Pokud plníte cartridge poprvé, musíte počkat po naplnění liquidem alespoň 15 minut, než se vata dostatečně nasaje. Kdybyste začali vapovat hned v okamžiku naplnění, vata bude v tom okamžiku ještě suchá a vy ji spolehlivě spálíte. To, že potřebuje vaše žhavící hlava vyměnit poznáte několika způsoby. První varovný příznak může být, že vaše cigareta produkuje málo páry. V konečné fázi životnosti http://www.zuboz.cz/wp-content/uploads/2014/10/Metodick%25C3%25BD-list-pro-stanoven%25C3%25AD-orienta%25C4%258Dn%25C3%25AD-doby-%25C5%25BEivotnosti-OOPP.pdf žhavící hlavy už nemusí produkovat žádnou. Může vám začít také do úst protékat liquid, protože žhavení už není tak silné, aby ho stihlo proměnit v páru. A samozřejmě můžete také při vapování začít cítit spálenou chuť.