Skip to main content

Teplá či studená?


Pokud bazén doma máte, jistě znáte ten problém se studenou vodou. No to má ovšem každý svůj názor a každý jiný. Někdo by chtěl vodu ještě studenější, aby lépe osvěžila, ale druhému chlad vadí a raději by vodu teplejší. Běžný dotaz u vody na toho, kdo z ní právě vyleze, zda je teplá či studená je drobátko zbytečný. Dotazovaná osoba totiž vždy odpoví, jak to cítí ona sama, takže když do téže vody jde tazatel, může se mu zdát odpověď zcela mimo mísu. Teplotu vody totiž vnímá každý drobátko jinak. A navíc je to dáno také okolními podmínkami. Jinak se bude voda zdát teplá za běžného dne a jinak po dešti.

plachta na bazénu

Ale my se zde nebudeme zaobírat názorem na teplotu vody, nýbrž vyřešíme to, když se někomu zdá moc studená. Zde je jednoduchá rada, vodu je třeba ohřát. A pokud do bazénu mrsknete ponorný vařič na kafe, věřte tomu, že to není vůbec dobrý nápad. Ba právě naopak, je to nápad špatný. Vodu v bazénu neohřejete ani žehličkou do ní ponořenou, ale ani nalitím vařící vody z varné konvice. Tato řešení prostě zavrhneme jako nevhodná a dokonce hloupá. Nejlepší řešení je jednoznačně krycí plachta na bazén. Ta spolupracuje se sluníčkem a ti dva dohromady nám vodu vyhřejí tak, že bude vyhovovat snad každému. A v podstatě zadarmo. Jen za vstupní náklady.

pod vodou

Tato plachta, zvaná též někdy plachtou solární je vyrobená ze zvláštních materiálů, které jsou, nebo by alespoň měly, odolné slunečnímu UV záření, a tak by se neměla tímto poškozovat. Použité je naprosto jednoduché. Prostě to rozložíte na vodní hladinu bazénu, když se nikdo nekoupe a necháte to celé samo pracovat. Věřte, že pokud je vše správně, může vám krycí plachta na bazén ohřát vodu až o tři stupně. A navíc brání padání nečistot, které k vám žene vítr. Samozřejmě, že lze tuto plachtu koupit jako samostatný výrobek, aniž by vodu ohřívala, ale proč? Není lepší spojit dohromady příjemné s užitečným?