Skip to main content

Inovace pro váš sklad


Každý podnikatel který má firmu vyrábějící výrobky které distribuuje, musí mít přehled o tom, kolik zboží se vyrobilo a je připraveno k expedici. K tomuto účelu slouží různé programy, které pomáhají evidovat materiál i hotové výrobky. Využívají ho zejména větší firmy, kde je objem výroby větší a není prostor na to, aby se produkty evidovaly ručně. Určitý stupeň automatizace využívá mnoho firem, a tak je na trhu stále větší výběr programů které pomáhají s evidencí.

kontejnery sklad

Je to jednodušší
Výroba, kontrola, balení, expedice i reklamace jsou součástí každé výroby. Pro výrobky si jezdí zákazníci nebo jiní odběratelé, kteří je potom využijí zase ve své výrobě. Zboží se musí ukládat tak, aby bylo možné naložit do auta pomocí VZV. Někteří zákazníci vyžadují balení do vlastních přepravek, někomu stačí balení do folie – to vždy záleží na domluvě a na tom, co vyráběné kusy umožňují. Zboží se potom ukládá na palety, aby bylo možné s ním manipulovat, protože spousta výrobků je těžká a ručně se ani naložit nedá.

sklad palety

Každá paleta určená ve skladu k expedici by měla být připravená k okamžitému naložení. Aby bylo možné objednávku a tím i expedovanou paletu označit jako vydanou, je potřeba ji mít označenou a zanesenou v systému. Aby bylo možné plánovat i expedici, je nutné evidovat nejenom samotné zboží, ale i obalový a přepravní materiál, mezi který se řadí i palety. Většinou se používají počítačové systémy, které pracují s čárovými kódy. Availability Status schoellerallibert.com je system, který vám umožní sledovat aktuální stav zásob kontejnerů i palet. Vyzkoušejte jeho výhody i ve vlastní firmě a usnadněte si spolupráci s ostatními firmami. Používáním tohoto programu vám umožní sledovat zda vám nechybí třeba přepravní kontejner, který se v přepravě zboží také hodně využívá. Nenechte svoje zásoby klesnout na minimum a mějte vše pod kontrolou.