Skip to main content

Jak nechat zhotovit terasu na chatě


Zdědili jste po rodičích nebo zakoupili rekreační nemovitost, která se nachází v místě s krásným výhledem, ale schází tu venkovní terasa? Posezení, z něhož byste se mohli lépe kochat krásou okolní krajiny? Pokud máte možnost vybudovat před chatou venkovní terasu, v přízemí nebo v patře, může se stát nejzajímavějším místem z celého objektu, kam budete zvát své hosty.

terasa na zámku

Otevřené terasy bývají vhodné pro hraní společenských her, pro posezení u kávy či dobrého čaje, pro stolování i pro různé slavnosti a klidně tu můžete uspořádat svatbu, pokud je tu dostatek místa pro pozvané hosty.

terasa na chatě

Součástí teras je i jejich podlaha, a na tu se nejlépe hodí dvě řešení – kamenná dlažba nebo dřevěné palubky. Současné technologie pokládky podlahových krytin však umí víc, než to, co se provádělo před půl stoletím, dokážou totiž zcela bez problémů vyrovnat podlahu i ve větších vzdálenostech od podloží, a to i tam, kde je objekt postaven ve svažitém terénu. Jestliže zadáte tento úkol specializované firmě, můžete být bez obav, že by si neporadila i s komplikovanějším řešením. Podlaha na terase se vyrovnává pomocí speciálních nosníků, které jsou skryté pod úrovní jejího povrchu, a nikdo nemá šanci zjistit, jak to tu vypadalo před pokládkou. Je to šikovný technický trik a máte-li zájem, můžete pokládku podlahy na terase sledovat z povzdálí.

Ke zhotovení terasy jsou zapotřebí i gumové terče pod dlažbu a pro toho, kdo se s těmito stavebními technologiemi nikdy nesetkal, to může být velmi zajímavé překvapení a zpestření a samozřejmě osobní životní zkušenost.

Zadáte-li výstavbu terasy profesionálům, můžete si být jisti, že jde o specialisty, kteří se svému oboru věnují tak, jako každý odborník své profesi. Aneb, jak se říká, každá práce chce své – šikovnost, nápaditost, ale i zkušenosti a dlouholetou praxi.