Skip to main content

Jak to zvládají podnikatelé?


Mezi lidmi všeobecně panuje názor, že se soukromí podnikatelé mají po ekonomické stránce skvěle. Že si vydělávají spousty peněz, díky kterým si mohou dopřávat život v luxusu, a že tito díky svým podnikatelským aktivitám nikdy nepoznají, co je to nouze. Lidé o podnikatelích takto smýšlejí, protože na jejich život a práci nahlížejí pouze jednostranně. Ví, že podnikatelé mohou dělat to, co dělat chtějí, a že si za odvedenou práci mohou říci o tolik peněz, kolik jich chtějí dostat, a zákazníci stojící o plody práce takových podnikatelů jim takové peníze zkrátka zaplatí.

pět eur

Ale realita bývá ve skutečnosti často přece jenom jiná. Jistě, i úspěšní a bohatí podnikatelé se najdou, určitě je mezi soukromníky i dost těch, kdo mají skutečně peněz na rozdávání, ale existují i pravé opaky, tedy podnikatelé, kteří se úspěchy rozhodně chlubit nemohou. Na ty doléhá nepřízeň osudu, která může mít mnoho různých forem, a nakonec se tito ocitají třeba i v dluzích, namísto aby svou prací zbohatli.

A co dělají podnikatelé, jimž se nevede dost dobře, ale přesto nehodlají na svůj byznys rezignovat? Ti si pochopitelně berou podnikatelské půjčky v naději, že aspoň s touto pomocí dají všechny své záležitosti do pořádku a zase bude líp. Ale půjčky si berou pochopitelně jenom tehdy, když mají od koho si je vzít. Což není pravidlem. Bankovní půjčky se jim někdy neposkytují kvůli nízkým doložitelným příjmům a záznamům v registrech dlužníků, a nějaké ty pochybné rychlé půjčky si pochopitelně nevezmou, protože ty by je zřejmě přivedly do ještě větší mizérie.

eura bankovky

A jaké půjčky si tedy podnikatelé, OSVČ a firmy berou, když potřebují peníze pro své podnikání? Samozřejmě nebankovní hypotéky bez registru. Protože ty jim nikdo neupře jenom kvůli tomu, že nevypadají po ekonomické stránce právě dokonale. Tady se zaručí splácení nemovitostí a je po problémech.