Skip to main content

Stěhujeme dva byty do jednoho domu


Rodinné domy mohou být i vícegenerační, záleží na tom, zda se lidé shodnou na základních podmínkách využívání a údržby objektu, a pokud se jim to podaří a nevznikají tu mnohé rozepře, pak je tento typ bydlení snad nejvýhodnější ze všech. Dům lze vytápět pouze z jednoho zdroje, z hlediska údržby je tu jen jedna fasáda a jedna střecha, v domě je většinou stále někdo přítomen a starostlivost o zahradu lze snadno rozdělit mezi více osob.

skladový kontejner

Přestěhovat dva byty do jednoho domu však může přinést řadu úskalí a mezi nimi také nedostatek volného prostoru pro uložení vašich věcí. Pokud jste například bydleli ve větším bytě, kde bylo možno mít k dispozici více místností i více nábytku, a nyní se stěhujete do dispozičně menších prostor, můžete mít problém ihned po nastěhování vše do domu umístit. Může se vám hodit dočasný sklad věcí, než některé z nich prodáte a zpeněžíte, darujete, anebo vás napadne jiné řešení, například výstavba zahradního altánu či zimní zahrady s možností mít tu i alternativu zahradního nábytku.

loď s kontejnery

Tím dočasným skladem máme na mysli pronájem skladu z Prahy 6 https://www.otpsklady.cz/ v podobě ocelového lodního kontejneru. Je dlouhý šest (případně dvanáct) metrů a v průřezu má tvar čtverce o hraně dva a půl metru, který lze položit kamkoli na pozemek, kde je místo, a kam se může dostat nákladní auto s jeřábem. Kontejnery jsou uzamykatelné a zcela bezpečně chrání předměty uvnitř před vnějšími vlivy a mechanickým poškozením. Můžete tu mít kontejner umístěný i delší dobu, jestliže například plánujete rekonstrukci některých prostor.

Kontejnery jsou velmi robustní a počítá se s nimi při plavbě zaoceánskými plavidly jako s ideální přepravní nádobou, která odolává náporu slané mořské vody, silných vichrů, krupobití či sněžení a námrazy. Podstatné je také to, že máte kontejner přímo na zahradě, takže nemusíte stěhovat vaše věci kilometry daleko a kvůli kdejaké maličkosti vážit dlouhou cestu do nějakého externího úložiště.