Skip to main content

Jde to bez peněz?


Je pravda, že dnešní člověk je pohodlný, a proto mu přijde lepší platit kartou než hotovými penězi. Je pravda, že je to i bezpečnější, co se ztráty týče. Kartu do bankomatu s penězi ztratit lze poměrně v poklidu, protože ani její nález mnoho nálezci nepomůže, pokud nezná PIN. Takže si majitel kartu tuto zablokuje a banka mu vydá novou, většinou zadarmo. Bez potíží. Pokud ovšem ztratí hotové peníze…

bankovky

Nejde však o ztráty a nálezy, jde o účet jako takový. Pokud jej nechcete, nedostanete výplatu, protože některé společnosti či firmy odmítají posílat peníze poštou, nebo je vydat do ruky. Chápu to od státu, že musí mít absolutní kontrolu nad tím, kolik, který člověk bere peněz a od koho. Dozor a pořádek být musí. Ale proč některé podniky?

Je však pravdou, že účet je takřka povinností, protože placení přes internet je přímo vnikající. Netřeba nikam chodit, stát dlouhé fronty a můžete z něj platit do celého světa, včetně Antarktidy. No neberte to. Stejné je to, pokud si chcete vzít půjčku. Stát zapovídá transakce z ruky do ruky, protože by neměl přehled nad svými ovečkami, takže když si potřebujete vzít půjčku, musíte již mít nějaký účet. Je jedno kde a jaký, ale musíte jej mít. Věřitel vám tam totiž pošle vámi zvolenou sumu a vy si ji teprve odsud můžete čerpat a volně s ní nakládat. No, volně, pod dozorem státu. Přesto jsou peníze vaše a vy si s nimi budete hospodařit.

hromádka eur

A kdopak vám půjčku poskytne? Rychle a pokud možno levně? Inu, institucí je tu dost a dost. Člověk se jen musí rozhodnout jakou ji chce. Asi nejvýhodnější a nejrychlejší bude zatím nebankovní hypotéka. Ne však od kohokoli. Jedině od společnosti, ke které se dostanete kliknutím na odkaz o kousek výše zde v článku. Jedině zde můžete mít peníze ihned po podpisu smlouvy a jedině zde se neptají po nějakých zbytečných potvrzeních. Proto berte půjčku jedině od nich.