Skip to main content

Kde trávíte léto?


Vysoké letní teploty dokážou člověka pořádně potrápit. Teploty až ke čtyřiceti stupňům způsobují kolaps ze zdravotních důvodů. Vysoké teploty jsou nebezpečné pro celou řadu lidí a tak je lepší se přímému slunci vyhýbat, což ne každý může dělat. Jsou lidé kteří musí v těchto vedrech pracovat venku a tak se o to víc těší až si po práci zajdou na bazén. Ne každý ho má totiž doma, protože spousta lidí bydlí v bytech, kde je obtížné snížit teplotu kvůli výšce budovy, absenci zateplení nebo kvůli tomu že se na dům nedá namontovat klimatizace.

Pokud ale bydlíte v domě a máte zahradu, máte také možnost pořídit si svůj vlastní bazén, který si zamilujete. V současné době je na trhu na výběr. Můžete si koupit zapuštěný bazén, plastový bazén na povrch pozemku nebo třeba nafukovací, které výrobci příliš nedoporučují kvůli snadnému protržení pláště.

brýle u vody

Ať už si ale vyberte jakýkoliv bazén, je nutné myslet na to, že se o něj budete muset pravidelně starat. Protože voda v bazénu je v uzavřeném prostředí a nemůže se sama čistit jako je tomu například v jezerech, je potřeba počítat s tím, že bazénová chemie chlorito bude běžnou součástí vašeho života. Bez jejího používání voda v bazénu velice rychle zezelená a vy se nebudete mít v čem koupat.

Zelená voda není jen nehezká na pohled, ale nese s sebou celou řadu zdravotních rizik. Těm se vyhnete jedině tím že budete pravidelně používat měřidlo pH, čističe vody a nezapomenete ani na čištění povrchu bazénu. I na něm se usazuje spousta nečistot, které vám vodu mohou proměnit v zapáchající stoku.

žena v bazénu

Každý výrobce bazénu vám doporučí chemii, kterou byste měli používat pravidelně aby byla voda stále vhodná ke koupání. Díky tomu ušetříte nemalé peníze, protože pokud byste údržbu zanedbali, opakované napouštění bazénu se vám opravdu hodně prodraží. Voda neustále zdražuje a tak je potřeba s ní šetřit.