Skip to main content

Pražská autoškola vás připraví do ostrého provozu


Když se poprvé posadíte do osobního auta a pokusíte se jej řídit, například na cvičišti, může vám připadat natolik robustní, že se s ním nemůžete vejít na silnici. Tento subjektivní pocit vytváří kabina vozu, jeho přední sloupky a poměrně omezený panoramatický výhled včetně zaclonění prostoru nad vámi střešní konstrukcí. Jakmile si však na tento jev přivyknete, a absolvujete první hodiny jízdy, zjistíte, že to vlastně není tak složité a náročné, jak se zdá.

silniční provoz

Jenže pak přejdete z cvičiště do silničního provozu a tam se objeví další úskalí – dopravní značení, řazení jízdních pruhů, křižovatky, a zejména hustý provoz. Do toho vás mohou oslňovat protijedoucí vozidla svými reflektory, zapadající Slunce a odlesk jeho paprsků v zrcátku či na sklech, a mimo jiné přichází na řadu i sledování směrových ukazatelů, jste-li v neznámém prostředí a nemáte k dispozici navigaci.

cvičiště v autoškole

To vše vám opět může zpočátku připadat nesnesitelné a náročné, ale od toho je tu autoškola v Praze http://www.autoskolaholesovice.cz, aby vás připravila na reálný provoz a měli jste na to dostatek času a výukových lekcí. Uvědomte si, že Praha je také naše největší město, a že právě zde se můžete setkat s nejobtížnějšími dopravními situacemi, které v jiných městech nebudete mít možnost prožít. Pražské autoškoly připraví řidiče do reálného provozu obvykle lépe, než autoškoly v menších městech, ale na co byste si měli dát velký pozor, je stres.

Řízení vozidla v hustém provozu je velmi náročné na psychiku a proto se vyplácí důkladně se na každou jízdu připravit. Den před jízdou žádný alkohol, konzumujte raději bezmasá lehčí jídla, dopřejte si důkladný, alespoň osmihodinový spánek ve větrané místnosti, a namísto klasické kávy s kofeinem využijte adaptogenní bylinky, například ájurvédské kafe, které zajistí hormonální rovnováhu a lepší zvládání vašeho výkonu za volantem.