Skip to main content

Pro milovníky módy


Jste milovnicí nebo milovníkem módy, baví vás kombinovat jedinečné kousky s těmi, co třeba už máte ve skříni, ale plně si uvědomujete, že to úplně nesouzní s ochranou životního prostředí – nakupovat v obchodních řetězcích stále nové a nové oblečení. Pokud se neradi vzdáte tohoto svého koníčku, napovíme vám, jak jít udržitelnější cestou, která vás ještě k tomu začne ještě třeba hodně bavit. Ještě více tato cesta bude bavit třeba maminky na mateřské nebo jedince, kteří mají hlouběji do kapsy, takže si nemohou dovolit nakupovat stále nové a nové kousky. Jedná se o nákupy z druhé ruky, které se začínají praktikovat čím dál více a začínají býti velice oblíbené.

obleceni

Pokud jste milovníci módy, měli byste myslet také na to, jaké na sebe dáváte materiály, pokud ještě ke všemu máte třeba citlivější kůži a ještě se rádi potíte, což je velice nepříjemné zejména třeba teď v zimě, dobíháte autobus v zimní bundě, pod bundou se zapotíte, ale nemůžete si jí sundat, takže vám oblečení začíná vlhnout a pokud na sobě máte umělé tkaniny, jako je třeba polyester, začne vás to pěkně studit a především tyto materiály rády smrdí a zapáchají.

clothes

Vykašlete se na tento materiál, i když je levný, ale lovte skutečné poklady v sekáčích, třeba vlněné věci nebo kvalitní bavlnu. Dejte těmto věcem druhou šanci a prodlužte jejich život tím, že je budete nosit a využijete je. Neuděláte to jenom pro svojí peněženku, což je samozřejmě příjemné, ale také pro životní prostředí na planetě. Věděli jste, že nemusíte nakupovat jenom v kamenných sekáčích, ale že jsou už i na internetu? To je skvělé, ušetříte čas a můžete si svůj nákup pořádně promyslet, což je nenahraditelné. Můžete objevit jedinečné kousky, třeba second hand šaty nebo svetry, ale pokud potřebujete třeba zateplené kalhoty, najdete je rozhodně na internetovém sekáči s názvem Semoda. Vyberte si ten svůj kousek, který ještě dokážete unosit.