Skip to main content

Stěhování nábytku s profesionály


Stěhování nábytku stehovani-mamut.cz patří k nejobtížnějším stěhovacím činnostem. Kdo z vás si pouze sbalí pár věcí do kartonových krabic, snadno je převeze v autě na zadním sedadle nebo na přívěsném vozíku, ale s nábytkem se pojí jisté obtíže. Proč se vyplácí požádat u větší stěhovací akce o výpomoc profesionálů?

Nábytek nerozebíratelný

Většina starožitného nábytku se rozebrat nedá a musí se přestěhovat vcelku. S tím jsou spojené trable zejména hmotnostního a objemového rázu. Když například popadnete 70 kg těžký masivní psací stůl a neprojdete s ním futrem dveří, anebo se s ním nevytočíte na schodech, můžete nabývat dojmu, že jste si vzali do úst příliš velké sousto. Ještě náročnější je stěhování klavírů o hmotnosti kolem půl tuny, nemluvě o skříňových, ještě těžších trezorech.

moderní kuchyně

Rozebíratelné kousky

Stěhovací řemeslo postihl podobný vývoj, jako jiné profese. Již dávno neplatí, že je to jen těžká parta, kde platí pouze hrubá síla, ale stěhováci si musí umět poradit i s demontáží a montáží nábytku rozebíratelného. Ten by se měl rozmontovat před stěhováním vždy, aby nedocházelo k rozviklání a poškození spojovacích součástí. Malé kusy nábytku, jako jsou komody a konferenční stolky, si lidé většinou demontují sami, ale u velkých šatních skříní, postelí, kuchyňských linek a skříní na míru se vyplácí práci svěřit odborníkům. Předejdete tím zbytečným úrazům a nevratnému poničení nebo dokonce značné destrukci stěhovaných věcí.

montáž kuchyně

Stěhovací firmy ovšem poskytují i služby montáže nábytku v situaci, kdy se zrovna nestěhujete, ale pouze nakupujete nové skříňové sestavy, postele či stoly, zařizujete dětský a obývací pokoj nebo měníte kuchyňskou linku. Ne každý je totiž schopen sestavit nábytek tak, aby nedošlo k záměně některých dílů a k jejich viditelnému poškození. Renomované stěhovací firmy mají k dispozici potřebné vybavení a mají již za sebou mnoho zkušeností z předchozích zakázek.