Skip to main content

Usnadněte si stěhování


Stěhování může být vaší noční můrou, pokud nejste řádně připravení. Není to záležitost jednoho dne. Od doby, kdy najdete svůj vysněný dům nebo byt až do okamžiku, kdy v něm budete bydlet, uběhne pravděpodobně hodně týdnů, ne-li měsíců.

Už najít samotný vysněný domov může být těžké. Zvláště v dnešní ekonomice. Ale poté musíte ještě sbalit celý svůj život do několika krabic a odstěhovat ho do vašeho nového domu.

stěhování

Sežeňte si dopředu spoustu obalového materiálu. Zejména kartonové krabice budou to, co budete nejvíce potřebovat. Čím více jich budete mít, tím lépe. Budete si tak moci rozdělit své věci do různých krabic například podle toho, do které místnosti patří, podle důležitosti a podobně. Nezapomeňte si krabice důsledně popsat, abyste poté našli to, co chcete. Křehké věci balte obzvlášť pečlivě. Použijte bublinkovou fólii, abyste každou křehkou věc mohli zabalit zvlášť. Krabice s křehkými věcmi si poté důsledně označte. Nepřevážejte si všechny věci naráz. Nejprve si zařiďte nový dům tím nejnutnějším, co potřebujete k tomu, abyste v něm mohli strávit noc a alespoň nějak fungovat.

stěhovací služba

Tyhle věci mějte nachystané, až si přivezete zbytek věcí. Ke stěhování můžete využít své auto, ale pokud nemáte opravdu velké, bude to poměrně zdlouhavý proces a budete muset otáčet auto i několikrát. Pokud máte nový domov daleko od svého původního, není to ta nejrozumnější varianta. Máte možnost si pronajmout na dobu stěhování větší auto, například dodávku. Pronájem dodávek vám dnes nabídne mnoho firem a opravdu vám to usnadní práci. Do dodávky dáte daleko více věcí, než do obyčejného auta. Pokud si chcete ušetřit co nejvíce času a starostí, můžete si pronajmout stěhovací službu, která za vás vaše věci odstěhuje. Bude vás to stát sice trochu více, ale zbaví vás to hodně stresu z veškerého vašeho stěhování.