Skip to main content

Kdy se máme přestěhovat


Plánujete v dlouhodobém horizontu stěhování a nejste závislí na výpovědní lhůtě nájemní smlouvy? Jde například o situaci, kdy rekonstruujete rekreační nemovitost k trvalému bydlení, a nikdo vás netlačí k tomu přestěhovat se tam z městského bytu nutně v březnu nebo v říjnu? Jestliže si sami můžete zvolit termín, na kdy objednat stěhováky Stěhování Mamut, kdo to bývá nejvýhodnější?

bedna na stěhování

Využijte střídání ročních období ve svůj prospěch – každé malé dítě ví, že po létu přichází podzim, a že se to pozná nejen na zbarvených listech stromů a jejich opadávání, ale i na poklesu venkovních teplot. Přesto si někteří lidé nedají říci a nachystají stěhování na červenec, kdy udeří tropy. Anebo na leden, do silných mrazů a sněhové kalamity. Nebuďte pošetilí a udělejte to přesně tak, jak to naplánoval JUDr. Radosta (Rudolf Hrušínský) ve filmu „Kulový blesk“. Vzpomínáte? Tam se to zběsilé megalomanské stěhování dvanácti rodin uskutečnilo v polovině září a umíte si představit, jaké potíže by se ještě přidaly, kdyby šlo o klouzání a pády na zasněžených chodnících anebo o infarkty vlivem tropických veder?

stěhování bytu

Sobota nebo neděle – chcete poradit, na který den stěhování naplánovat? Pak by to neměla být ani sobota, ani neděle, protože v tyto dny bývají stěhováci objednáváni nejčastěji a nemusí se vám podařit si tento termín včas rezervovat, a pak to postrádá jisté výhody. Jestliže si totiž usmyslíte přestěhovat ve středu a vezmete si ještě ve čtvrtek a v pátek volno, což se opravdu vyplatí, máte celých pět dnů nejen na přestěhování, ale hlavně na náročnější fázi, která přichází poté. Nejvíce depresí lidé zažívají krátce po nastěhování, kdy vybalují věci z krabic a musí se přizpůsobit zcela odlišnému prostředí a zvyklostem. Připravte se na to a mějte raději více volna, můžete častěji odpočívat, chodit na procházky, dopřát si posezení v kavárně, v restauraci, dát si v cukrárně zmrzlinu nebo si objednat domů pizzu. Čím snáze a rychleji se adaptujete, tím lépe pro celou vaši rodinu.